Product Series
All categories
1/1
Number of views:
1000
8 fole column two postlift
Number of views:
1000
Quantity
-
+
1
Product description
| Lifting Capacity | 4000/4200/4500kg |
| Lifting Height | 1800mm |
| Lifting Time | 45-55s |
| Total Height | 3600mm |
| Total Width | 3310mm |
| Width between pillar | 2750mm |
| Power Supply | 220v/380v |
| Net Weight | 535/550/570kg |
|
Packing size |
3640*440*720mm+320*260*810mm(Integrated upright column) 2840*440*720mm+320*260*810mm(Two upright column) |
Note: No more notice information if the technical date modified
Scan the QR code to read on your phone
Previous
Turntable Free Tire Changer
8 fole column two postlift
Category:
产品推荐
GANTRY LIFT
Suitable for service SUV Precision locking gear design
Extra thick cables, Extra wide chain
Aluminum motor and steel oil tank is an optional( For export)
Extra thick cables, Extra wide chain
Aluminum motor and steel oil tank is an optional( For export)
Product Details
| Lifting Capacity | 4000/4200/4500kg |
| Lifting Height | 1800mm |
| Lifting Time | 45-55s |
| Total Height | 3600mm |
| Total Width | 3310mm |
| Width between pillar | 2750mm |
| Power Supply | 220v/380v |
| Net Weight | 535/550/570kg |
|
Packing size |
3640*440*720mm+320*260*810mm(Integrated upright column) 2840*440*720mm+320*260*810mm(Two upright column) |
Note: No more notice information if the technical date modified
Previous
Turntable Free Tire Changer
Recommended Products
Search
Add:No.3 Xihuan Road Xishi District ,Yingkou City, Liaoning,China
E-mail:htqb@htqblift.com
Wechat: 13464743206
Tel:0086-13464743206
Copyright © 2021 | yingkou huatong lift equipment co., LTD., liao ICP number for 辽ICP备2021009516号-1
technical support: Xinnet
Contact information
Basic information
Method of contact and profession
Company information