Product Series
All categories
1/1
Number of views:
1000
8 fole column two postlift
Number of views:
1000
Quantity
-
+
1
Product description
| Lifting Capacity | 4000/4200/4500kg |
| Lifting Height | 1800mm |
| Lifting Time | 45-55s |
| Total Height | 3600mm |
| Total Width | 3310mm |
| Width between pillar | 2750mm |
| Power Supply | 220v/380v |
| Net Weight | 525/540/560kg |
|
Packing size |
3640*440*720mm+320*260*810mm(Integrated upright column) 2840*440*720mm+320*260*810mm(Two upright column) |
Note: No more notice information if the technical date modified
Scan the QR code to read on your phone
Previous
8 fole column two postlift
8 fole column two postlift
Category:
产品推荐
GANTRY LIFT
Suitable for service SUV Precision locking gear design
Extra thick cables, Extra wide chain
Aluminum motor and steel oil tank is an optional( For export )
Extra thick cables, Extra wide chain
Aluminum motor and steel oil tank is an optional( For export )
Product Details
| Lifting Capacity | 4000/4200/4500kg |
| Lifting Height | 1800mm |
| Lifting Time | 45-55s |
| Total Height | 3600mm |
| Total Width | 3310mm |
| Width between pillar | 2750mm |
| Power Supply | 220v/380v |
| Net Weight | 525/540/560kg |
|
Packing size |
3640*440*720mm+320*260*810mm(Integrated upright column) 2840*440*720mm+320*260*810mm(Two upright column) |
Note: No more notice information if the technical date modified
Previous
8 fole column two postlift
Recommended Products
Search
Add:No.3 Xihuan Road Xishi District ,Yingkou City, Liaoning,China
E-mail:htqb@htqblift.com
Wechat: 13464743206
Tel:0086-13464743206
Copyright © 2021 | yingkou huatong lift equipment co., LTD., liao ICP number for 辽ICP备2021009516号-1
technical support: Xinnet
Contact information
Basic information
Method of contact and profession
Company information