Product Series
All categories
1/1
Number of views:
1000
1
Product description
| Lifting Capacity | 4200KG |
| Lifting Height | 1800mm |
| Lifting time | 45-55s |
| Total Height | 2700mm |
| Total Width | 3300mm |
| Width between pillars | 2740mm |
| Power Supply | 220v/380v |
| Net weight | 490kg |
| Packing size | 2840*440*710mm(Column) |
| 320*260*810mm(Pump) |
Scan the QR code to read on your phone
Product Details
| Lifting Capacity | 4200KG |
| Lifting Height | 1800mm |
| Lifting time | 45-55s |
| Total Height | 2700mm |
| Total Width | 3300mm |
| Width between pillars | 2740mm |
| Power Supply | 220v/380v |
| Net weight | 490kg |
| Packing size | 2840*440*710mm(Column) |
| 320*260*810mm(Pump) |
Recommended Products
Search
Add:No.3 Xihuan Road Xishi District ,Yingkou City, Liaoning,China
E-mail:htqb@htqblift.com
Wechat: 13464743206
Tel:0086-13464743206
Copyright © 2021 | yingkou huatong lift equipment co., LTD., liao ICP number for 辽ICP备2021009516号-1
technical support: Xinnet
Contact information
Basic information
Method of contact and profession
Company information