Product Series
All categories
1/1
Number of views:
1000
1
Product description
| Lifting Capacity | 1500KG |
| Max. lifting height | 1800mm |
| Min. lifting height | 845mm |
| Length of the platform | 1750-2030mm |
| Width of platform | 810mm |
| Working temperature | -10℃-40℃ |
| Tilting angle in left/right side | +/-5.1° |
| Tilting angle in front/rear side | +/-2.2° |
| Lifting time | 29s |
| Lowering time | 27s |
| Noise level | 80dB(A)/1m |
| Average weight of package | 750kg |
Scan the QR code to read on your phone
Previous
None
Next
BATTERY LIFT
Product Details
| Lifting Capacity | 1500KG |
| Max. lifting height | 1800mm |
| Min. lifting height | 845mm |
| Length of the platform | 1750-2030mm |
| Width of platform | 810mm |
| Working temperature | -10℃-40℃ |
| Tilting angle in left/right side | +/-5.1° |
| Tilting angle in front/rear side | +/-2.2° |
| Lifting time | 29s |
| Lowering time | 27s |
| Noise level | 80dB(A)/1m |
| Average weight of package | 750kg |
Previous
None
Next
BATTERY LIFT
Recommended Products
Search
Add:No.3 Xihuan Road Xishi District ,Yingkou City, Liaoning,China
E-mail:htqb@htqblift.com
Wechat: 13464743206
Tel:0086-13464743206
Copyright © 2021 | yingkou huatong lift equipment co., LTD., liao ICP number for 辽ICP备2021009516号-1
technical support: Xinnet
Contact information
Basic information
Method of contact and profession
Company information