Product Series
All categories
1/1
Number of views:
1000
Cantilever tire changer
Number of views:
1000
Category
TIRE CHANGER
Quantity
-
+
1
Product description
| F39XB | F39XB |
| Rim Diameter | 12"-24"/13''-26'' |
| Max Wheel Diameter | 1040mm |
| Rim Width | 410mm |
| Outside Clamp | 12"-22"/13''-24'' |
| Inside Clamp | 13"-24"/14''-26'' |
| Working Pressue | 0.8mpa |
| Power Supply | 220v/380v |
| Net Weight | 270kg |
|
Packing Dimension |
950*1140*1740mm |
Scan the QR code to read on your phone
Previous
Turntable Free Tire Changer
Next
None
Cantilever tire changer
Category:
TIRE CHANGER
Copper wire motor.Have the centering function of the tire. Reduce manual operation and save time and labor.Stainless mounting head.
Product Details
| F39XB | F39XB |
| Rim Diameter | 12"-24"/13''-26'' |
| Max Wheel Diameter | 1040mm |
| Rim Width | 410mm |
| Outside Clamp | 12"-22"/13''-24'' |
| Inside Clamp | 13"-24"/14''-26'' |
| Working Pressue | 0.8mpa |
| Power Supply | 220v/380v |
| Net Weight | 270kg |
|
Packing Dimension |
950*1140*1740mm |
Previous
Turntable Free Tire Changer
Next
None
Recommended Products
Search
Add:No.3 Xihuan Road Xishi District ,Yingkou City, Liaoning,China
E-mail:htqb@htqblift.com
Wechat: 13464743206
Tel:0086-13464743206
Copyright © 2021 | yingkou huatong lift equipment co., LTD., liao ICP number for 辽ICP备2021009516号-1
technical support: Xinnet
Contact information
Basic information
Method of contact and profession
Company information